Yetit ekzistojnė

Shko poshtė

Super Yetit ekzistojnė

Mesazh nga D3M1 prej Tue Oct 11, 2011 6:40 pm

Yetit ekzistojnė F.1011094825568_m
Yetit ekzistojnė dhe jetojnė nė malet e Siberisė nė Rusi - thonė
shkencėtarėt tė cilėt pohojnė se kanė gjetur dėshmi tė pakontestueshme
pėr ekzistencėn e kėtyre kafshėve leshtore, shkruan Telegraph.
Njė
ekip shkencėtarėsh nėpėrmjet njė komunikate pėr media njoftoi se nė
rajonin e minierave tė qymyrit Kemerovo nė Rusi janė gjetur gjurmė dhe
qime tė Yetit, gjatė njė ekspedite shkencore pėr ta gjetur kėtė kafshė
mitike. “Gjatė ekspeditės nė shpellėn Azasskaya, shkencėtarėt zbuluan
dėshmi tė mjaftueshme se malet e Shorias janė tė banuara nga ‘Njeriu i
Borės’”, thuhet nė komunikatėn e grupit shkencor.

Ekspedita ishte organizuar nga guvernatori i Kemerovos dhe ai ftoi
shkencėtarė nga SHBA-tė, Kanadaja dhe disa vende tjera pėr tė zbuluar
nėse vėrtetė kjo kafshė ekziston.

“Shkencėtarėt gjetėn gjurmėt, strofullin e tij dhe shenja tė ndryshme
me tė cilat yeti shėnon territorin”, thuhet nė komunikatė. Artefaktet e
koleksionuara do tė analizohen nė njė laborator special. Yetit sipas
miteve besohet se janė kafshė me trup tė madh dhe leshtorė e qė mendohet
se ende jetojnė nė malet e Himalajeve.

_________________
Yetit ekzistojnė D3m1
Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 30
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Yetit ekzistojnė Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Yetit ekzistojnė Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi