Fundi i Bots ne 21 tetor?!

Shko posht

Super Fundi i Bots ne 21 tetor?!

Mesazh nga D3M1 prej Sun Oct 16, 2011 6:01 pm

Fundi i Bots ne 21 tetor?! 298520_10150341826418371_290723563370_8381727_1996629596_n
T paktn kshtu ka parashikuar Harold Camping, nj ish-inxhinier i njohur amerikan cili bri xhiron e bots me teorit e tij t llogaritjes s Apokalipsit sipas Bibls. Llogari q sipas tij prkojn saktsisht me javn q vjen.

Bhuni t gjith gati pr t ashtuquajturin Fundi i Bots, pasi ai do t mbrrij fiks pas 5 ditsh, n datn 21 tetor t ktij viti.

Konkretisht, sipas leximit matematikor q ai i ka br Bibls, i bie q bota t prfundoj s ekzistuari m 21 tetor 2011.

89-vjeari Harold Camping, shefi i rrjetit Radio Family, i cili u shtrua n spital qershorin e kaluar pr nj goditje n zemr, tha se ndrsa Toka do t shkatrrohet, t zgjedhurit e Zotit do t ngjiten n qiell duke kaluar do dhimbje.

Llogaritja e Apokalipsit sipas tij, sht e bazuar n nj lexim matematikor t Bibls: Data e kryqzimit t Jezusit sht vendosur m 1 prill 33. Shumzuar dy her secili nga tre numrat e shenjt 5, 10 dhe 17 ju do merrni shifrn 722.500.

Kto jan sipas tij, pikrisht ditt n mes t vdekjes s Jezusit dhe fundit t bots dhe do t bjer saktsisht m 21 tetor 2011.

Camping e ka konfirmuar kt teori n nj mesazh audio t lshuar s fundmi: Ne mund t jemi t sigurt se e tr bota do t shkatrrohet m 21 tetor, ka thn ai.

_________________
Fundi i Bots ne 21 tetor?! D3m1
Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 30
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Fundi i Bots ne 21 tetor?! Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Fundi i Bots ne 21 tetor?! Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi