James Blunt, klip kėngės pėr luftėn nė Kosovė

Shko poshtė

Super James Blunt, klip kėngės pėr luftėn nė Kosovė

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Mon Oct 31, 2011 5:42 pmKėngėtari James Blunt ka publikuar sot klipin e kėngės sė tij “No Bravery” (Asnjė Trimėri), kėngė tė cilėn ia ka dedikuar luftės nė Kosovė. Me njė tekst mjaft rrėqethės, ai ka paraqitur nė klip filmime qė i ka xhiruar vetė gjatė kohės sė shėrbimit tė tij ushtarak nė Kosovė.

Klipi fillon me prezantimin e Bluntit si njė kapiten dhe tė kėsaj kėnge si ditari i tij gjatė shėrbimit nė Mesdhe.


Si njė djalė nga njė familje ushtarake, ai ishte 28 vjeē kur i hyri karrierės sė ushtrisė, menjėherė pasi u diplomua nė universitetin e Bristolit. Ai iu bashkėngjit forcave paqeruajtėse tė NATO-s nė Kosovė, gjatė luftės sė vitit 1999, si kapiteni i 30 mijė trupave ushtarake qė patrullonin nė Prishtinė.

Duke pasur pasion pėr muzikėn, e kuptoi se asgjė qė po i ofronte jeta pėrreth nuk ishte ajo ēfarė kishte dėshiruar.

Gjatė qėndrimit nė Prishtinė, ai filloi gradualisht tė dilte jashtė tankeve dhe tė linte armėt, pėr tė marrė kitarėn nė dorė dhe pėr t’iu bashkėngjitur miqve vendas, adhurues tė muzikės.

Ishte pikėrisht atėherė, kur gjatė takimeve tė tij me qytetarėt me kitarė nė dorė, ai u frymėzua pėr tė shkruar kėngėn “No Bravery”.

Nė tekst, ai me dhembshuri kujton:

“Nuk shoh mė asnjė trimėri nė sytė e tyre/ Vetėm trishtim/ Fėmijėt atje qėndrojnė me krahėt hapur nga qielli/ Por askush nuk pyet pėrse…/ Pleqtė gjunjėzohen pėrpara fatit tė tyre/ Pasi gratė dhe vajzat ua kanė dhunuar/ Njė brez i tėrė i mbytur nė urrejtje…/ Nuk shoh mė asnjė trimėri nė sytė e tyre/ Vetėm trishtim”.


_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: James Blunt, klip kėngės pėr luftėn nė Kosovė

Mesazh nga GentleMan prej Mon Oct 31, 2011 9:28 pm

edua kete njeri.. tlumt

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: James Blunt, klip kėngės pėr luftėn nė Kosovė

Mesazh nga Zyma prej Mon Oct 31, 2011 9:31 pm

Hallall ambasadori i Kosoves

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 35
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: James Blunt, klip kėngės pėr luftėn nė Kosovė

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi