Qeveria gjermane `gjen` 55 miliard euro t harruara

Shko posht

Super Qeveria gjermane `gjen` 55 miliard euro t harruara

Mesazh nga D3M1 prej Wed Nov 02, 2011 12:15 pm

Qeveria gjermane `gjen` 55 miliard euro t harruara 469411022lajmetari469411022
Kujt nga ne nuk i ka ndodhur q t gjej n xhepat e rrobave ndonj shum t vogl parash t harruar aty prej kohsh? Gjithashtu t gjith e mbani mend at ndjesin e kndshme kur gjen ato para, a thua se nuk jan tuajat.

Tani imagjioni se si duhet t ndihet qeveria gjermane, e cila ka gjetur 55 miliard euro t harruara pr shkak t nj gabimi n llogaritje t banks Hype Real Estate, e cila u shtetzua n 2009 pas problemeve financiare.

Kshtu, Gjermania sht zgjuar me 55 miliard euro m e pasur, pasi ka zbuluar gabimin n llogaritjet e bra nga banka HRE. Zbulimi n fakt u b n fillimit t tetorit, por u publikua vetm tani. Mesa duket autoritetet gjermane donin te siguroheshin se nuk po ndrronin. Banka HRE pati probleme t theksuara likuiditi gjat krizs s gjigantit amerikan "Lehman Brothers" dhe qeveria gjermane e garantoi at me 145 miliard euro para se ta shtetzonte.

_________________
Qeveria gjermane `gjen` 55 miliard euro t harruara D3m1
Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 30
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Qeveria gjermane `gjen` 55 miliard euro t harruara Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Qeveria gjermane `gjen` 55 miliard euro t harruara Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi