Pėrmbytjet nė Tajlandė, mbi 500 viktima

Shko poshtė

Super Pėrmbytjet nė Tajlandė, mbi 500 viktima

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Sun Nov 06, 2011 5:30 pmNumri i viktimave tė shkaktuara nė dy muajt e pėrmbytjeve nė Tajlandė i ka kaluar 500, lajmėruan burime zyrtare gjatė mėngjesit tė sė dielės.

Vendi i madh aziatik u godit gjatė shtatorit nga stuhia e musoneve mė tė fuqishme nė shumė dekada dhe sipas meterologėve, ekziston frika se shira tė tjerė janė nė afrim.

Pjesė tė mėdha tė kryeqytetit Bangkok janė tashmė nėn ujra, ndėrsa transporti ajror ėshtė paralizuar prej kohėsh, me dy aeroportet kryesorė tė vendit nėn ujė.

Qeveria ka lajmėruar pėr njė paketė dėmshpėrblimesh prej 2,5 miliardė dollarėsh, por ekspertėt flasin pėr njė faturė shumė mė tė lartė dėmtimesh, e cila deri tani duket se ka kaluar 10 miliardė dollarė dėme.

Kryeministrja e vendit, Yingluck Shinawatra ka premtuar rindėrtimin e bizneseve dhe shtėpive tė dėmtuara brenda 45 ditėve. “Njerėzit kanė vuajtur sė tepėrmi deri tani, duhet tė rindėrtojmė vendin sa mė shpejt”, deklaroi ajo,

Megjithatė, pėrveē rindėrtimit, Tajlanda duhet tė pėrballet edhe me kėrcėnimin e prekjeve nga epidemi tė rrezikshme, paralajmėrim ky i bėrė prej Organizatės Botėrore tė Shėndetėsisė.

_________________
Pėrmbytjet nė Tajlandė, mbi 500 viktima Unled1kqb
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
● E.D.W-M ●
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 30
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
Pėrmbytjet nė Tajlandė, mbi 500 viktima Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Pėrmbytjet nė Tajlandė, mbi 500 viktima Right_bar_bleue

Registration date : 04/01/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi