I presin kmbn gjigante, i rritet srish me shpejtsi

Shko posht

Super I presin kmbn gjigante, i rritet srish me shpejtsi

Mesazh nga D3M1 prej Tue Nov 08, 2011 9:03 am


Nj grua, t cils i ishte amputuar kmba e saj 32 kilogramshe, u tmerrua kur ajo nisi t rritet srish me shpejtsi.

Britanikja Mandy Sellars vuan nga nj smundje e rrall, e cila bn q asaj ti rriten kmb gjigante n nj trup t holl.

Mjekt
i than 36-vjeares se kmba e saj e majt ishte infektuar me
septicaemia dhe mund ta onte drejt vdekjes nse nuk e priste.

Por 22 muaj pas operacionit, kmba nisi t rritej srish. Britanikja thot se shpreson q t gjendet nj kur pr kmbn e saj.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi