Kush ėshtė Miss Bota 2011

Shko poshtė

Super Kush ėshtė Miss Bota 2011

Mesazh nga D3M1 prej Tue Nov 08, 2011 9:06 am


Londė, 7 nėntor 2011, NOA - Ivian Sarkos nga Venezuela mori kurorėn e Miss Bota 2011. 21 vjeēarja e cila mbeti pa prindėr nė moshėn 8 vjeēare, ndėrsa mė vonė diplomoi nė Resurse Humane, u shpall fituese e garės vjetore tė bukurisė tė mbajtur nė Londėr tė dielėn.

Fituesja e ēmimit tė dytė ishte Gvendolin Ruajs nga Filipinet, ndėra nė vendin e tretė u radhit Amanda Perez nga Puerto Riko.

Mė shumė se 120 vajza tė reja nga mbarė bota morėn pjesė nė “gjykatėn e bukurisė” nė Londėr.

Organizatorėt thanė se gara, e cila kėtė vit shėnoi pėrvjetorin e saj tė 60-tė, u transmetua drejt pėr drejt nė televizionet e 150 shteteve, ndėrsa u pėrcoll nga njė miliardė shikues.

Jashtė ndėrtesės ku u zhvillua gara, disa femra protestuan kundėr, siē thuhej, seksizmit dhe objektivizimit tė femrave nė kėtė ngjarje vjetore.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi