Londėr, protestė e dhunshme e studentėve

Shko poshtė

Super Londėr, protestė e dhunshme e studentėve

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Wed Nov 09, 2011 10:57 pm

Londėr, protestė e dhunshme e studentėve Protestalonderdhune

Disa qindra studentė u pėrleshen me policinė gjatė tė mėrkurės nė Londėr, nė njė protestė kundėr rritjes sė tarifave tė shkollimit dhe privatizimit tė mėtejshėm tė universiteteve.

Qėndra e protestave ishte Bashkia e Londrės, por kur turma e pėrbėrė nga disa mijėra tė rinj tentoi tė hynte nė mėnyre tė paautorizuar nė njė rrugė ku nuk ishte dhėnė leje pėr demonstratėn, forcat e rendit vepruan duke pėrdorur shkopinj dhe plumba gome pėr tė shpėrndarė protestuesit.

Njė tjetėr manifestim ėshtė paralajmėruar pėr t’u mbajtur gjatė pasdites dhe mėsohet se deri nė 4 mijė policė janė vendosur nė pozicione, tė gatshėm pėr ēdo eventualitet.

Studentėve i janė bashkuar nė protestėn e tyre dhe disa qindra qytetarė, tė cilėt mbėshtesin kėrkesat e tė rinjve.

Nė javėt e fundit, pjesėt qėndrore tė Londrės janė shndėrruar nė teatėr i shumė manifestimeve tė ngjashme, kryesisht tė organizuara nga sindikata tė ndryshme, tė cilat kundėrshtojnė planet qeveritare pėr shkurtime tė mėtejshme.

_________________
Londėr, protestė e dhunshme e studentėve Unled1kqb
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
● E.D.W-M ●
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 30
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
Londėr, protestė e dhunshme e studentėve Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Londėr, protestė e dhunshme e studentėve Right_bar_bleue

Registration date : 04/01/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi