Siri, vriten protestues n Damask

Shko posht

Super Siri, vriten protestues n Damask

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Thu Nov 10, 2011 4:29 pmTrupat ushtarake siriane vran 8 protestues dhe plagosn 25 t tjer n Damask, n episodin m t rnd t dhuns n kryeqytet n revoltn 7 mujore kundr presidentit Bashar al Asad.

N Damask, antart e divizionit t katrt t blinduar, nj prej trupave elit, nn komandn e vllait t Asad, Maher, hapn zjarr ndaj nj turme t grumbulluar n disktriktin Barzeh. Turma ishte grubulluar pr t marr pjes n funeralin e nj protestuesi t vrar t martn.

Viktima t tjera u shnuan edhe jasht Damaskut, kryesisht n provincat e Homsit dhe Hams, ku shtypja me dhun e protestave nga ana e ushtris vahdon pa ndrprerje prej ditsh.

Megjithse qeveria e Asad premtoi se do t largonte ushtrin nga qytetet q n datn 2 nntor kur firmosi marrveshjen me Lign Arabe, ajo nuk e ka mbajtur zotimin.
Vetm gjat ksaj jave t fundit jan vrar m shum se 100 njerz n Siri, ndrsa qeveria e justifikon dhunn duke thn se po lufton kundr bandave t armatosura.

_________________
Siri, vriten protestues n Damask Unled1kqb
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
● E.D.W-M ●
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 30
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
Siri, vriten protestues n Damask Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Siri, vriten protestues n Damask Right_bar_bleue

Registration date : 04/01/2010

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi