SHBA, kandidatėt republikanė: Jo ndihmė Europės

Shko poshtė

Super SHBA, kandidatėt republikanė: Jo ndihmė Europės

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Thu Nov 10, 2011 4:30 pmKandidatėt republikanė pėr presidencėn amerikane deklaruan se Shtetet e Bashkuara tė Amerikės duhet tė qėndrojnė jashtė problemeve financiare tė Europės dhe tė mos pranojnė thirrje pėr investim parash.

Gjatė seancės sė radhės tė debatit republikan nė Miēigan, ish-guvernatori i Masacusets, Mit Romni dhe ish-drejtuesi i industrisė sė picave, Herman Kein, thanė se Europa duhet tė kujdeset pėr veten.

“Europa mund tė kujdeset pėr problemet e saj. Ne nuk duam tė ndėrhyjmė dhe tė shpėtojmė bankat apo qeveritė e tyre”, deklaroi Romni.

Nė kėtė pikė tė gjithė kandidatėt u shprehėn dakord, ndėrsa mė pas vazhduan debatin e tyre, ku fatkeqėsisht, u pėrsėrit performanca e dobėt e guvernatorit tė Teksasit Rik Perri. Ndėrsa humbet pikė nė cdo sondazh. Perri nė debatin e fundit premtoi shkurtimin e tre agjensive shtetėrore, por nuk i kujtohej njėra prej tyre.

“Nėse do tė zgjidhem president, do tė eleminoj agjensinė pėr tregtinė, arsimin dhe… nuk po mė kujtohet e treat”, deklaroi Perri mjaft i turpėruar.

Megjithė batutat e rivalėve tė tij, ai nuk ka mundur ta kujtojė agjensinė e tretė, ndėrsa pas debatit shumė analistė thanė se ai duhet t’i japė fund fushatės sė tij qė tani.

_________________
SHBA, kandidatėt republikanė: Jo ndihmė Europės Unled1kqb
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
● E.D.W-M ●
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 30
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
SHBA, kandidatėt republikanė: Jo ndihmė Europės Left_bar_bleue100 / 100100 / 100SHBA, kandidatėt republikanė: Jo ndihmė Europės Right_bar_bleue

Registration date : 04/01/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi