Binjaket festojnė ditėlindjen e 11 me datėn 11.11.11

Shko poshtė

Super Binjaket festojnė ditėlindjen e 11 me datėn 11.11.11

Mesazh nga Nora prej Fri Nov 11, 2011 11:18 amBinjaket Betsy dhe Katie Overman nga Madisoni nė Wisconsin tė SHBA-ve janė tė lindura nė njė diferencė kohore prej 17 minutash para 11 vitesh, mė saktė mė 11 nėntor 2000. Vajzat sivjet festojnė ditėlindjen e 11 me datėn po aq tė veēantė – 11.11.11, shkruan Daily Mail.
“Nėse shkojmė nė shkollė do tė qėndrojmė vetėm 11 minuta”, tha Betsy. Por pėrveē binjakeve Overman, nė kėtė datė tė veēantė ditėlindjen e 11-tė e feston edhe Hannah Rose Hawkins nga Waltoni nė Somerset nė shtėpinė e saj – e cila mban numrin 11.

Pėr mė shumė e premtja e datės 11.11.11 ka nxitur njė valė reagimesh tė njerėzve qė nė njė farė mėnyre dėshirojnė tė shėnojnė veēantinė e kėsaj date, kėshtu nėpėr kinema do tė fillojė tė shfaqet filmi horror i cili titullohet “11.11.11”, ndėrsa nė qytetin Gretna Green nė kufi ndėrmjet Skocisė dhe Anglisė do tė martohen 50 qifte.

Edhe mediat kanė filluar tė shkruajnė pėr kėtė datė e cila duket njėjtė edhe kur lexohet sė prapthi. Mediat amerikane pėrkujtuan se mė 11 nėntor 1911 nė SHBA kishte ndodhur njė rėnie drastike e temperaturave pėr 10 gradė celcius. Nė realitet 11 nėntori 2011 nuk ka kurrfarė rėndėsie tė veēantė pėrveē nevojės njerėzore qė tė lidh diē personale me kėtė datė.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi