Mbijeton goditjen e rryms elektrike prej 25 000 voltsh

Shko posht

Super Mbijeton goditjen e rryms elektrike prej 25 000 voltsh

Mesazh nga D3M1 prej Sun Nov 13, 2011 4:19 pm

Djegie t rnda t rrezikshme pr jetn ka marr nj grua 31-vjeare
nga qyteti Karloovac i Kroacis pasi t premten rreth ors 18 kishte
hipur mbi nj vagon t ndalur n stacionin e trenit dhe me dor kishte
telin e tensionit t lart prej 25 mij voltsh t hekurudhs s
elektrifikuar.
Goditja e energjis elektrike e hodhi gruan nga kulmi n pjesn e
poshtme t vagonit dhe pastaj n tok, gj q e kishte par nj puntor i
Hekurudhave kroate, njofton Jutarnji list. U thirr menjher ndihma e
shpejt. Ajo digjej, i ishin djegur rrobat. Arritm ta shuajm zjarrin q
e kishte prfshir, por ende jepte shenja jete, tha hekurudhori
dshmitar. Ajo sht drguar n spitalin e qytetit, kurse motivet e
ktij akti, mbase vetvras, ende nuk dihen

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi