Koha e ftoht - oreksi i shtuar

Shko posht

Super Koha e ftoht - oreksi i shtuar

Mesazh nga Nora prej Sat Nov 19, 2011 9:08 amsht shum e vrtet se kur moti sht i ftoht na shtohet apetiti, i cili rritet n mnyr proporcionale me rnien e temperaturave.
Kjo ndodh pasi ushqimi sht karburant pr organizmin dhe nxit urin, sepse n kt mnyr na ngroh.

Zgjidhja: Mos lejoni q t keni t ftoht, vishuni mir. Ndrsa sa i prket ushqimit, gjat kohs n mes t vakteve pr energji shtes bni nj przierje t shndetshme t rrushit, arrave, bajameve dhe produkteve t ngjashme arrore.

Mos i anashkaloni aktivitetet fizike, por realizoni ato n ambient t mbyllur. Nse keni pajisje shtpiake pr ushtrime, shfrytzojini, ose bhuni vizitor t rregullt t qendrave t fituesit.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi