Tjetėr paralajmėrim i Majave: Fundi i botės nė vitin 2012

Shko poshtė

Super Tjetėr paralajmėrim i Majave: Fundi i botės nė vitin 2012

Mesazh nga D3M1 prej Sat Nov 26, 2011 5:54 pm

Tjetėr paralajmėrim i Majave: Fundi i botės nė vitin 2012 3157
Vėrtet do tė shkatėrrohet bota mė 21 dhjetor 2012?
Nė Meksikė ėshtė gjetur njė tjetėr shkrim i Majave, qė kėrcėnon me
fundin e botės. Teoria pėr rrėnimin e planetit ka kohė qė qarkullon dhe
ajo ėshtė bazuar nė njė pllakat guri tė Majave, zbuluar nė Toruguero.
Ndėrkohė Instituti Arkeologjik
i Meksikės thotė se ka gjetur njė tjetėr shkrim pėr fundin e botės,
kėsaj radhe nė rrėnojat e Comalcalco. Parashikimi i qytetėrimit Maja
ėshtė kthyer tashmė nė njė legjendė qė qarkullon nė ēdo vend tė botės.
Disa ekspertė thonė se ky ėshtė njė keqinterpretim i shkrimeve Maja. Tė
tjerė kanė nisur tė kėrkojnė njė copėz tokė pėr tu strehuar nė atė qė
sipas shkrimeve Maja do jetė i vetmi vend nė botė qė do i rezistojė
fundit tė botės. Bėhet fjalė pėr njė fshat nė Francė.

_________________
Tjetėr paralajmėrim i Majave: Fundi i botės nė vitin 2012 D3m1
Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 31
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Tjetėr paralajmėrim i Majave: Fundi i botės nė vitin 2012 Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Tjetėr paralajmėrim i Majave: Fundi i botės nė vitin 2012 Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi