SHBA, Gjykata dnon me 4 vjet mjekun e Jackson

Shko posht

Super SHBA, Gjykata dnon me 4 vjet mjekun e Jackson

Mesazh nga Nora prej Thu Dec 01, 2011 8:45 amConrad Murray, doktori i Michael Jackson u dnua me 4 vjet burgim. Ai u shpall fajtor pr akuzn e vrasjes s pavullnetshme t shkaktuar nga pakujdesia.

Vendimi u mor nga nj gjykat n Kaliforni t Shteteve t Bashkuara. Avokati i Murray krkoi mosdnimin e tij me burgim, pasi shpallja fajtor do t mjaftonte pr ti persekutuar vitet n vazhdim: ai do t njihej si njeriu q vrau yllin e pop-it, Michael Jackson.

Prokurori krkoi gjithashtu q gjykata t detyroj Murray-n t dmshprblej fmijt e Jackson.

Vendimi i jep fund njrs prej cshtjeve m t debatueshme n Shtetet e Bashkuara dhe qetson fansat dhe familjart e Mbretit t pop-it. Ndrkoh, mbipopullimi i burgjeve n Kaliforni mund t reduktoj dnimin e Murray. Sipas mediave amerikane, doktori pritet t vuaj vetm gjysmn e dnimit t tij, pra 2 vjet, por ai mund t humb licensn dhe t drejtn e ushtrimit t profesionit t tij si mjek.

Michael Jackson vdiq m 25 qershor t 2009-s n shtpin e tij n Los Anxheles, pas konsumimit t nj sasie t tepruar qetsuesish, kryesisht propofol.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi