Zbulohet pas 492 vjetsh kodi i Mona Lizs, e gjen nj artist amator (FOTOT&VIDEO)

Shko posht

Super Zbulohet pas 492 vjetsh kodi i Mona Lizs, e gjen nj artist amator (FOTOT&VIDEO)

Mesazh nga D3M1 prej Wed Dec 07, 2011 5:59 pm

Nj artist amator i cili prej disa vitesh ka studiuar pikturn e
famshme Mona Liza, ka arritur t zbuloj misterin q deri sot nuk
kodohej dot pr 500 vjet me radh.

Bhet fjal pr at q pretendon artisti Ron Piccirillo nga Nju
Jorku, sipas t cilit, po ta shohsh me kujdes pikturn e saj
horizontalisht, mund t zbulosh brenda saj kafsh t fshehura.

Sikundr ju dalloni n kto foto t pikturs ku jan ndriuar pjest e
zbuluara, aty gjendet nj sr kafshsh t fshehura brenda pikturs.

Artisti amator Ron Piccirillo, thot se n piktur mund t dallohet
edhe koka e nj luani, e gjithashtu nj majmun dhe nj buall.

Ata qndrojn n ajr, rreth e rrotull Mona Lizs, s bashku me nj
krokodil apo gjarpr i cili shfaqet n ann e majt t trupit t Mona
Lizs e njohur edhe si Xhokonda.

Rreth koks s Mona Lizs, mund t shihet nj buall ose luan, apo
edhe blet q lvizin; ndrsa afr shpatulls, i gjendet nj krijes q
mund t merret si gjarpr ose krokodil n t njjtn koh, pohon Ron
Piccirillo.

Piktori i cili ka si mjeshtri punimet n vaj dhe n grafik, e ka selin e tij n Nju Jork, Shtetet e Bashkuara t Ameriks.

Ai thot se ka ndjekur nj sr udhzimesh q prftohen nga Leonardo
Da Vini pr t dekriptuar imazhin q u realizua n vitin 1519.

Piccirillo pohoi se zbulimi i tij ka qen aksidental dhe se ai ka
qen vetm n gjendje t vija shum copa puzzle s bashku, duke br
kshtu t gjeja prgjigjet e duhura.

Q t gjitha zbulimet erdhn nga shkrimet e Leonardos, pohoi ai. N
mnyr t veant, Piccirillo thekson se ai beson te referencat pr
luanin dhe gjarprin prapa n piktur, i cili sipas tij, e kthen Mona
Lizn e famshme n nj grua me buzqeshjen e trishtuar.

Piccirillo tha m pas se ai beson q Mona Liza nuk ishte nj person i
vrtet, por prkundrazi, simbolik e tipareve t nj njeriu.

Ai thot se zbulimi i tij do t jet i rndsishm pr kt piktur
t famshme q e ka ln t habitur pr shekuj t tr komunitetin n
bot.

Zbulohet pas 492 vjetsh kodi i Mona Lizs, e gjen nj artist amator (FOTOT&VIDEO) Mona-Liza-Xhokonda.-ckodimi-NOA.2JPG-216x300Zbulohet pas 492 vjetsh kodi i Mona Lizs, e gjen nj artist amator (FOTOT&VIDEO) Mona-Liza-Xhokonda.-ckodimi-NOA-300x239
Zbulohet pas 492 vjetsh kodi i Mona Lizs, e gjen nj artist amator (FOTOT&VIDEO) Mona-Liza-Xhokonda.-ckodimi-NOA3-300x182

Zbulohet pas 492 vjetsh kodi i Mona Lizs, e gjen nj artist amator (FOTOT&VIDEO) Mona-Liza-Xhokonda.-ckodimi-NOA41-300x200

Zbulohet pas 492 vjetsh kodi i Mona Lizs, e gjen nj artist amator (FOTOT&VIDEO) Mona-Liza-Xhokonda.-ckodimi-NOA.5JPG-300x180


_________________
Zbulohet pas 492 vjetsh kodi i Mona Lizs, e gjen nj artist amator (FOTOT&VIDEO) D3m1
Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 31
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Zbulohet pas 492 vjetsh kodi i Mona Lizs, e gjen nj artist amator (FOTOT&VIDEO) Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Zbulohet pas 492 vjetsh kodi i Mona Lizs, e gjen nj artist amator (FOTOT&VIDEO) Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi