Faqet porno me njė prapashtesė tė re - XXX

Shko poshtė

Super Faqet porno me njė prapashtesė tė re - XXX

Mesazh nga AnG3L-E prej Fri Dec 09, 2011 10:14 am

Qė prej ditės sė sotme, mė shumė se 100.000 faqe pornografike nė internet do tė shfaqen me prapastesėn XXX.

Prapashtesa e re u miratua vitin e kaluar nga korporata e internetit pėr emrat, njė organizatė jofitimprurėse qė menaxhon adresat e internetit. Prapashtesa, e nisur nga Icm Registry, XXX, siē ka qėnė edhe krijuesja pėr prarashtesa tė tjera, tė tilla si: "GOV" "EDU","ORG", e ka krijuar me kėrkesėn pėr mė shumė siguri dhe garanci mė tė madhe pėr pėrdoruesit e internetit tė cilėt duke njohur llojin e adresės qė po hapin mund tė shmangin hapjen gabimish tė faqeve pornografike.

Rritje e sigurisė ėshtė parashikuar edhė nė lidhje me pėrmbajtjen e faqes. Faqet qė mbarojnė me XXX ne tė vėrtetė do tė skanohen nė mėnyrė tė pėrditshme nga McAfee anti-virus ,sidomos po tė kemi parasysh se shumė faqe me pėrmbajtje pornografike janė tė fshehura shpesh prapa lidhjeve tė tjera qė mund tė fshehin viruse ose kėrcėnime pėr PC. Njė qetėsim do tė jetė edhe pėr prindėrit,tė cilėt nė kėtė mėnyrė kanė mė shumė mundėsi pėr tė ndaluar hapjen e kėtyre faqeve tek fėmijėt e tyre, duke ndryshuar parametrat nė kompjuterat e ndryshėm qė ndodhen shtėpi nėpėrmjet filtrave tė caktuar qė do tė ndalojnė hapjen e siteve(adresave apo faqeve nė internet) me prapastesėn XXX. Ėshtė e rėndėsishme pėr tė shtuar se miratimi i prapashtesės XXX nuk ėshtė i detyrueshėm, por vjen si njė mundėsi pėr tė lehtėsuar perzgjedhjen e faqeve te internetit. Megjithate jo tė gjithė, duken tė jenė pro kėtij prezantimi nė fushėn e domains-ave(emrave tė faqeve). Nga njėra anė grupet fetare besojnė se prapastesa e re mund tė shkaktojė njė rritje tė konsiderueshme tė faqeve pornografike,por nė anėn tjetėr, janė vetėm disa faqe argėtuese pėr tė rriturit qė duhen kundėrshtuar. Perfaqėsues tė "Playboy.com" besojnė se prapashtesa XXX ėshtė ofenduese dhe anti-konkurruese pėr ato kompani qė bėjnė biznes online.
avatar
AnG3L-E
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 11525
Vendbanimi: : N`Zemer T`EDW-s
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 14/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi