Meraku i Gjyste Vulajt

Shko poshtė

Super Meraku i Gjyste Vulajt

Mesazh nga Nora prej Sat Dec 10, 2011 8:29 amE reklamuam nė “Top Kosova Radio” si kėngėtarja mė atraktive dhe nė fakt ashtu ishte edhe nė bisedėn qė e zhvilloi nė programin “Pro Shqip”.
Ėshtė kjo kėngėtarja Gjyste Vulaj, e cila me shumė muhabet pozitiv rrėfeu nė kėtė program shumėēka mbi jetėn, muzikėn dhe familjen e saj. Ndėrsa ajo sapo ka lansuar videon mė tė re, qė mban titullin “A bėhesh merak” dhe ne morėn shkas nga ky titull atraktiv dhe zhvilluam me artisten njė intervistė nė fund me pyetjet “Mix-Max”, pėr tė mėsuar se pėr ēfarė bėhet mė tepėr merak Gjystja.

“Top Kosova Radio”: Gardėrobėn, apo pėr orarin e nisjeve nė njė koncert?
Gjyste Vulaj: Pėr tė dyja, nuk guxoj tė vonohem dhe nuk guxoj tė dukem keq.

“Top Kosova Radio”: Bėheni merak pėr ēmimin, apo pėr publikun se sa do tė jetė nė koncert?
Gjyste Vulaj: Tė dyja, por mė shumė pėr publikun, sepse edhe tė marrėsh pak para nuk ėshtė problem, megjithėse nuk mė ka ndodhur kurrė. Por, mė shumė pėr publikun qė tė jetė i madh nė numėr.

“Top Kosova Radio”: Pėr Ulqinin, pėr Tiranėn, apo pėr Prishtinėn?
Gjyste Vulaj: Nėse ndodh diēka e keqe, mė vjen shumė keq, sidomos mė brengos nėse ndodh qė njė media e huaj tė transmetojė diēka tė keqe pėr shqiptarėt. Meqė jam mė afėr Ulqinit, atėherė i bie tė merakosem mė shumė pėr Tiranėn dhe Prishtinėn.

“Top Kosova Radio”: Pėr Sokolin, apo pėr vajzėn?
Gjyste Vulaj: Jetėn nuk kisha mundur ta paramendoj pa Rozanėn, duhet tė jem e sinqertė, pėr vajzėn e jap jetėn, edhe unė dhe Sokoli gjithashtu.

“Top Kosova Radio”: Pėr ushqimin, apo pėr orarin se kur ushqeheni?
Gjyste Vulaj: Nuk kam orar, pėr ushqimin kam mė shumė kujdes.

“Top Kosova Radio”: Pėr politikėn shqiptare, apo pėr atė botėrore?
Gjyste Vulaj: Nuk merrem me politikėn shumė, por ka krizė kudo nė botė, por ajo shqiptare mė intereson pak mė shumė. Njė herė kam marrė pjesė nė njė fushatė politikė nė Tiranė dhe jam ndjerė nė hall se duhet tė thosha “Votoni pėr Edi Ramėn, por me gishta bėra pėr PD-nė, pro Jozefina Topallit”.

“Top Kosova Radio”: Pėr prindėrit tuaj, apo pėr tė bashkėshortit?
Gjyste Vulaj: Pėr prindėrit e mi, por edhe pėr tė Sokolit. Tė them tė vėrtetėn, mė shumė mė mbajnė me fjalė tė bukura prindėrit e Sokolit, sesa ata tė mitė.

“Top Kosova Radio”: Merak pėr gjėrat e ėmbla, apo tė kripura?
Gjyste Vulaj: Tė dyja dhe mix. Dhe ato mund tė jenė ēokollata edhe tė ėmbla dhe tė kripura, qė ka vetėm nė Amerikė.

“Top Kosova Radio”: Pėr euro, apo pėr dollarė?
Gjyste Vulaj: Nuk bėhem shumė merak, por kam qejf qė tė kem nė dorė mė shumė euro, pasi dollari nuk ėshtė nė gjendje tė mirė kėtė kohė.

“Top Kosova Radio”: Pėr parfume, apo pėr bizhuteri?
Gjyste Vulaj: Pėr kėto jam e sėmurė, nuk u rezistoj dot parfumeve, bizhuterive, gardėrobės.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi