Ēiljeta: Anullova Skenat Erotike, qė tė mos e bėja xheloz tė dashurin

Shko poshtė

Super Ēiljeta: Anullova Skenat Erotike, qė tė mos e bėja xheloz tė dashurin

Mesazh nga Ditta prej Sat Dec 10, 2011 3:01 pm
Ka qėndruar rreth 40 ditė nė Itali, nė xhirimet e filmit “Floorless” dhe kaq ka mjaftuar qė nė mendjen e saj tė ridimensionojė pasionet, sepse kinematografia ėshtė nga ato dashuri qė kur tė kap, nuk tė lėshon mė. Ēiljeta Xhilaga, kėngėtarja e njohur, tashmė ka njė plan tė ri, tė merret seriozish me filmin. Fundja nė Itali ajo ka marrė shumė komplimente nga disa personazhe ekspertė, tė cilėt nuk e kanė idenė se ēfarė ka bėrė deri tani Ēili, ēfarė popullariteti ka ajo nė vendin a saj. Kėshtu qė kanė pasur mundėsi tė japin njė gjykim tė ftohtė mbi tė, bazuar thjesht nga aftėsitė aktoriale qė ajo tregoi nė atė film si njė nga personazhet kryesore. Pra, Ēili edhe kėsaj here bėri njė punė pėr sė mbari, ashtu siē ajo preferon tė jetė nė ēdo gjė qė prek. Po ēfarė mendon ajo konkretisht pėr tė nesėrmen e saj si njė aktore, mbase edhe jashtė kufijve tė Shqipėrisė. Lexoni ēfarė na rrėfeu.
- Aktore nė njė kast italo-shqiptar, pse mendon se tė zgjodhėn ty?
- Unė kam luajtur edhe nė dy filma tė tjerė, paēka se atėherė kam qenė mė e vogėl, tek “Ishte kohė pėr dashuri” dhe “Trapi i vjetėr”. Mendoj se ky ka qenė njė moment starti pėr tė mė preferuar mua si njė person qė njoh kamerėn dhe filmin. Pastaj roli ishte i pėrshtashėm pėr mua.
- Dimė qė bėhet fjalė pėr njė film triller. Ėshtė nė preferencat e tua njė gjini e tillė?
- Nė fakt, unė pėlqej shumė filmat aksion, por kjo ishte njė eksperiencė e veēantė, sepse roli kishte shumė dramė brenda dhe, nėse ke aftėsi aktoriale, aty ishte moment pėr ta treguar.
- Dhe ti kishe?
- Kam marrė shumė komplimente mbi lojėn time aty, kishte momente shumė dramatike kur unė duhej tė qaja dhe kam qarė vetė pa simulim, sepse e ndieja atė qė po bėja, isha tamam nė lėkurėn e personazhit.
- Ēfarė momenti ishte ky?
- Personazhet janė tė mbyllura nė njė ashensor dhe aty brenda ėshtė dhe njė i ēmendur, ndėrkohė qė unė jam shtatzėnė, nė muajin e tetė. Nė njė moment ky person me probleme mendore shtyn karrocėn e supermarketit dhe mua mė fillon hemorragjia. Pra ėshtė ekzaktėsisht pėrjetimi i njė gruaje qė pret tė lindė njė fėmijė, por e humbet nė disa rrethana tė tmerrshme.
- Dimė qė filmi ishte nė italisht, ti pate problem me gjuhėn?
- Unė e kam studiuar italishten pesė vite nė shkollė dhe mendoj se gjuha nuk ishte pengesė. Kam punuar mjaft me skenarin, por gjithsesi kisha merak sepse pėrsėri ajo gjuhė e huaj ėshtė. Mund tė kuptohesh pak nga theksi mbase. Por mendoj qė ai dola mirė.
- Nė film ke luajtur edhe me Bjordi Mezinin. Si i kishit raportet me tė gjatė filmit?
- Shumė tė mira. Bjordi ėshtė djalė i dashur, i ēiltėr, i gatshėm pėr tė tė ndihmuar. Kam kaluar shumė mirė me tė realisht.
- Dimė qė nė film luajnė edhe dy personazhe tė “Le iene”, ēfarė tė thana ata?
- Po, ata janė dy personazhe shumė tė njohura nė televizionin italian. Krijuam raporte shumė tė mira profesionale dhe miqėsore. Edhe pėr ta ky film ishte disi i veēantė, stil amerikan, sepse italianėt bėjnė kryesisht filma policeskė ose me temė qendrore mafien. U argėtuam shumė me ta.
- Si i kalonit darkat mbas xhirimeve?
- Kishim ditė intensive me xhirimet dhe vėshtirėsia qėndronte nė faktin se duhej tė qėndronim brenda nė ashensor pėr orė tė tėra. Nė darkė qėndronim tė gjithė tek vila e Jetmirit, regjisorit dhe personazhit kryesor tė filmit. Kemi kaluar me tė vėrtetė bukur.
- A kishte skena erotike filmi?
- Nė fakt, nė skenar ishte parashikuar njė skenė erotike me babain e fėmijės sim, por unė insistova qė tė mos e luaj, kėshtu qė me dėshirėn time u hoq ajo skenė.
- Ėshtė kompleks yti apo kishe hallin e Aleksandrit?
- Nė fakt edhe Aleksandri, pavarėsisht se ka vite qė jeton nė Perėndim, gjithsesi ka njė mentalitet shqiptar. Dhe kur i thashė qė do bėj njė film, pyetja e parė qė mė bėri ishte: “A do ketė skena erotike?”. Aty e kuptova se ai nuk e ka qejf kėtė pjesė, kėshtu qė vendosa qė mė mirė tė mos e bėj.
- Tani qė provove tė luash nė njė film kaq impenjativ, ēfarė mendon pėr kinematografinė? Do tė jetė nė planet e tua tė ardhshme?
- Po, tani me tė vėrtetė po mendoj seriozisht pėr kinemanė, paēka se kėtu bėhen shumė pak filma. Njė nga planet e mia ėshtė tė marr pjesė nė disa casting nė Amerikė, ku kėrkojnė personazhe tė reja. Ėshtė njė nga ėndrrat e mia dhe shpresoj tė mė realizohet.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi