Neda e BB4 lė zakonin e tė shkruarit nė mure dhe Boton Libėr

Shko poshtė

Super Neda e BB4 lė zakonin e tė shkruarit nė mure dhe Boton Libėr

Mesazh nga Ditta prej Sat Dec 10, 2011 3:02 pmAjo e kishte pohuar edhe brenda lojės sė “Big Brother”, se kishte njė afeksion tė veēantė pėr tė shkruarin dhe letėrsinė. Por si njė studente e filozofisė, ajo u pėrfol shumė nga ish-banorėt e kėtij reality show se e tepronte duke bėrė filozofen, dhe po ashtu pėr zakonin e saj tė keq tė tė shkruarit nė mure, zakon qė e shfaqi brenda bashkėjetesės nė shtėpinė e vėzhguar. Pėr tė vazhduar mė tej me daljen nga loja, ku dashurinė ia shprehte tė dashurit Ogrenit nė muret poshtė shtėpisė sė tij. Por tashmė duket se Neda Karafili, e etiketuar si “filozofja” e BB4, ka menduar diēka me serioze pėr pasionin e saj, tė shkruarit. Ajo ėshtė ulur dhe ka shkruar njė libėr qė e ka titulluar “Archea”, botuar nga shtėpia Botuese OMSCA-1. Pėr librin me 152 faqe, ajo thotė nė parathėnie se: “Nė kėtė libėr do tė pėrpiqem t’jua rrėfej edhe juve; Archenė. Timen”. Pra, nė kėtė libėr tė konceptuar me copėza prozash, nė mėnyrė tė ērregullt ajo zbėrthen Archean, njė nga konceptet e para qė haset nė leximin pėr lindjen e filozofisė, duke trajtuar lindjen, dashurinė dhe vdekjen.
Nuk dihet se si do tė pritet ky libėr nga ish-banorėt e BB4, ndėrkohė qė Neda ėshtė protagonistja e parė e BB qė boton njė libėr.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi