Neda e BB4 l zakonin e t shkruarit n mure dhe Boton Libr

Shko posht

Super Neda e BB4 l zakonin e t shkruarit n mure dhe Boton Libr

Mesazh nga Ditta prej Sat Dec 10, 2011 3:02 pmAjo e kishte pohuar edhe brenda lojs s Big Brother, se kishte nj afeksion t veant pr t shkruarin dhe letrsin. Por si nj studente e filozofis, ajo u prfol shum nga ish-banort e ktij reality show se e tepronte duke br filozofen, dhe po ashtu pr zakonin e saj t keq t t shkruarit n mure, zakon q e shfaqi brenda bashkjetess n shtpin e vzhguar. Pr t vazhduar m tej me daljen nga loja, ku dashurin ia shprehte t dashurit Ogrenit n muret posht shtpis s tij. Por tashm duket se Neda Karafili, e etiketuar si filozofja e BB4, ka menduar dika me serioze pr pasionin e saj, t shkruarit. Ajo sht ulur dhe ka shkruar nj libr q e ka titulluar Archea, botuar nga shtpia Botuese OMSCA-1. Pr librin me 152 faqe, ajo thot n parathnie se: N kt libr do t prpiqem tjua rrfej edhe juve; Archen. Timen. Pra, n kt libr t konceptuar me copza prozash, n mnyr t rregullt ajo zbrthen Archean, nj nga konceptet e para q haset n leximin pr lindjen e filozofis, duke trajtuar lindjen, dashurin dhe vdekjen.
Nuk dihet se si do t pritet ky libr nga ish-banort e BB4, ndrkoh q Neda sht protagonistja e par e BB q boton nj libr.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi