Dorhiqet kryetari i parlamentit rus

Shko posht

Super Dorhiqet kryetari i parlamentit rus

Mesazh nga D3M1 prej Thu Dec 15, 2011 12:06 am

Dorhiqet kryetari i parlamentit rus F.1214192937343_m
Kryetari i parlamentit rus, Boris Gryzlov, tha t mrkurn se ai
nuk do ta marr ulsen e tij n shtpin e ult t parlamentit, t dal
nga zgjedhjet e 4 dhjetorit.
Si kryetar i parlamentit q nga
viti 2003 dhe kryetar i Kshillit t lart t partis s kryeministrit
aktual, Vladimir Putin, Rusia e Bashkuar, Gryzlov konsiderohet nj
simbol i fuqishm n sistemin politik, t dominuar nga Putini dhe partia
e tij pr m shum se nj dekad.

Vendimi i tij mendohet t jet marr pr t qetsuar zemrimin
publik, pr shkak t zgjedhjeve t fundit, raporton REL. Ndrkoh
Putini, q ishte president nga viti 2000 deri n vitin 2008, sht n
krkim t nj mandati t ri gjasht vjear n Kremlin dhe pritet t
garoj n zgjedhjet e marsit. Ai sht kryetar i partis Rusia e
Bashkuar, po jo edhe antar.

_________________
Dorhiqet kryetari i parlamentit rus D3m1
Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 30
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Dorhiqet kryetari i parlamentit rus Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Dorhiqet kryetari i parlamentit rus Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi