Forcat siriane vrasin edhe 20 civilė

Shko poshtė

Super Forcat siriane vrasin edhe 20 civilė

Mesazh nga D3M1 prej Thu Dec 15, 2011 12:07 am

Forcat siriane vrasin edhe 20 civilė F.1214193320143_m
Aktivistėt pėr tė drejtat e njeriut njoftuan se tė paktėn 20
civilė u vranė tė mėrkurėn nga forcat e sigurisė nė Siri, 11 prej tyre
nė rajonin e pikės sė nxehtė, Hama.
Observatori Sirian pėr tė
Drejtat e Njeriut, me seli nė Londėr, njoftoi se trupat e mbėshtetur
nga tanket mėsynė qytetin e Hamas pas njė greve tė pėrgjithshme
tre-ditore.

Ky ishte inkursioni i parė i blinduar nė qytetin Hama, qė prej njė
ofensive me tanke nė gusht tė kėtij viti qė pėrfundoi protestat e mėdha
nė qendėr tė qytetit.

Luftėtarėt anti-regjimit u pėrpoqėn pėr tė ndaluar forcat nė njė urė
nė qytet, dhe dy automjete tė blinduara janė raportuar tė shkatėrruara.

Sipas OKB-sė, sė paku 5000 njerėz janė vrarė nė Siri qė nga fillimi i
protestave nėntėmujore pro-demokracisė dhe kundėr sundimit tė
presidentit Bashar al-Assad.

_________________
Forcat siriane vrasin edhe 20 civilė D3m1
Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 30
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Forcat siriane vrasin edhe 20 civilė Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Forcat siriane vrasin edhe 20 civilė Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi