Merkel: Britania, njė partner i domosdoshėm

Shko poshtė

Super Merkel: Britania, njė partner i domosdoshėm

Mesazh nga D3M1 prej Thu Dec 15, 2011 12:07 am

Merkel: Britania, njė partner i domosdoshėm F.1214193554829_m
Kancelarja e Gjermanisė, Angela Merkel, tha tė mėrkurėn pėrpara
Bundestagut gjerman se Britaninė e Madhe ėshtė njė partner tė
rėndėsishėm nė Evropė, pavarėsisht vendimit konfliktual tė Londrės
zyrtare pėr mosaprovimin e ndryshimeve nė traktatet e BE-sė.
Duke
komentuar zhvillimet e fundit nė parlament, Merkel tha se “i vinte
shumė keq” pėr qėndrimin e kryeministrit David Cameron, i cili qėndroi
jashtė nismės sė pėrbashkėt tė vendeve pėr tė formuar njė “bashkim tė ri
financiar”, raporton TCH.

“Pavarėsisht qėndrimit tė Britanisė, askush nuk mund tė dyshojė se
ajo do tė vazhdojė tė jetė njė partner shumė i rėndėsishėm pėr tė
ardhmen tonė. Ata kanė interesa tė pandashme nga zona e euros dhe duhet
tė punojmė sė bashku pėr tė kaluar krizat tona”, tha Merkel.

26 nga 27 vendet qė formojnė Bashkimin Europian i miratuan ndryshimet
e paralajmėruar nga Franca dhe Gjermania. Cameron ishte i vetmi qė
vendosi kushte pėr njė votė pro dhe pasi kėrkesat e tij nuk u aprovuan,
vendosi veton e tij kundėr traktatit.

_________________
Merkel: Britania, njė partner i domosdoshėm D3m1
Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 30
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Merkel: Britania, njė partner i domosdoshėm Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Merkel: Britania, njė partner i domosdoshėm Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi