20 mije amerikane prqafojne Islamin cdo vit

Shko posht

Super 20 mije amerikane prqafojne Islamin cdo vit

Mesazh nga Daffina prej Sat Dec 17, 2011 2:25 pm

N nj raport mediatik t br publik pak koh m par, jepen t dhna befasuese lidhur me ngjarjet q pasuan 11 shtatorin 2001, q tregojn se nj numr i madh amerikansh prqafojn Islamin do vit.
Sipas raportit t publikuar nga gazeta Mearif, lidhur me prvjetorin e dhjet t 11 shtatorit, n kto dhjet vite sht shnuar nj rritje t konsiderueshme e amerikanve q prqafojn Islamin.

Sipas t dhnave t publikuara nga Forumi pr marrdhniet islamoamerikane, gjat vitit t par pas 11 shtatorit 2001, numri i amerikanve q prqafuan Islamin arriti n 34 mij. Sakaq, gjat ktyre dhjet viteve, mesatarisht do vit 20 mij amerikan prqafojn fen islame, ku 80 % e tyre jan femra dhe pjesa tjetr meshkuj.

Kanali televiziv Franc Plus, para disa kohsh bri t njohur se bazuar n disa studime dhe hulumtime t kryera s fundi: Islami do t zr vendin e par t lists gjat fushatave zgjedhore amerikane, kjo edhe pse sipas t gjith informacioneve, Amerika nuk sht e rrezikuar aktualisht nga sulme t mundshme nga Al Kaeda. Aq m tepr q myslimant nuk jan komunitet me pesh demografike, pasi prqindja e tyre nuk e kalon 1 % e popullats.

Kandidatt republikan pajtohen me lvizjen ekstremiste t krishter Tea e cila ka deklaruar se rreziku me t cilin prballet Amerika nuk qndron vetm n pranin islame mbi tokat e saj, por tek nnshtrimi i Ameriks ndaj nj lidershipi me origjin islame, Barak Obama, i cili e ka kaluar fmijrin dhe rinin n Indonezi, vendi m i madh i bots islame./dritaislame/

_________________
Nuk dua pasuri, por dinjitet dhe krenari..
Daffina
Daffina
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 3911
Vendbanimi: : Kosov
Aktiviteti :
20 mije amerikane prqafojne Islamin cdo vit  Left_bar_bleue100 / 100100 / 10020 mije amerikane prqafojne Islamin cdo vit  Right_bar_bleue

Registration date : 01/03/2010

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi