Adelina Ismajli feston 32-vjetorin si “kėngėtarja superseksi”

Shko poshtė

Super Adelina Ismajli feston 32-vjetorin si “kėngėtarja superseksi”

Mesazh nga Nora prej Sun Dec 18, 2011 8:32 amAdelina Ismajli duket se ėshtė si vera, sa mė shumė vite kalojnė, aq mė e mirė bėhet. Dhe me rastin e ditėlindjes sė saj tė 32-tė, mė 14 dhjetor kėngėtarja ka marrė njė dhuratė shumė tė mirė nga fansat, njė vlerėsim si “Kėngėtarja me seksi e vitit 2011”.
Emisioni “Prive” i “Klan Kosova” ka bėrė njė sondazh kėto ditė nė publik, rezultatet e tė cilit kanė renditur tė parėn si kėngėtaren mė seksi tė vitit 2011 pikėrisht Adelina Ismailin. Nė kėtė sondazh janė pėrfshirė tė gjitha kėngėtaret femra nga Kosova, Shqipėria dhe Maqedonia.
Adelina kryeson me njė diferencė tė lartė pikėsh para Genta Ismajlit, kurse afėr me votime i qėndron e motra, Zanfina, derisa kėngėtaret e tjera tė njohura, Nora Istrefi, Elvana Gjata, Zajmina Vasjari, Dafina Zeqiri e Ēiljeta Xhilaga janė shumė larg sa i pėrket numrit tė votave.
Ky ēmim ėshtė si njė lloj dhurate nga fansat e saj nė 32-vjetorin e lindjes. Por kjo nuk ishte dhurata e vetme e bėrė nga fansat. Pikėrisht nė ditėn e lindjes sė saj, ata kishin realizuar njė videoincizim, ku shfaqeshin njė nga njė duke i uruar ditėlindjen nga Lugina e Preshevės, Maqedonia, Kosova, Shqipėria e diaspora.
Nė njė intervistė pėr medien zvicerane, Adelina ka rrėfyer planet e saj pėr realizimin e disa projekteve tė reja muzikore nė Evropė, pas kėngės dhe klipit “I love you more”.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi