Vilė 600 mijė euro pėr Nora Istrefin

Shko poshtė

Super Vilė 600 mijė euro pėr Nora Istrefin

Mesazh nga Nora prej Sun Dec 18, 2011 8:39 amDalėngadalė edhe kėngėtarėt tanė fillojnė tė ndiejnė shijen e yjeve tė njohura botėrore nė sferėn e jetesės dhe luksit. Pėrveē politikanėve, tashmė edhe kėngėtarė tė ndryshėm nga estrada jonė kanė filluar tė ndėrtojnė vila tė mėdha nėpėr periferi tė qyteteve ku jetojnė, duke dashur tė largohen nga zhurma e madhe qė po mbizotėron nė qytet.


Pas Sabri dhe Ermal Fejzullahut, njė tjetėr kėngėtare e njohur nga Kosova po ndėrton vilė nė perferi tė Prishtinės. Sipėrfaqja e tokės qė ka blerė Nora Istrefi ėshtė shumė e madhe, saqė vila tė cilėn do e ndėrtojė do tė kushtojė mbi 600 mijė euro, dyfish mė shumė sesa kushton vila e kolegut tė saj Ermal Fejzullahu.

Kjo shtėpi do tė ndėrtohet special pėr ēiftin e ri dhe, siē duket, Nora po bėn pėrgatitjet e para pėr tė filluar njė jetė tė re jashtė familjes sė saj, me Robertin. Njė vendosje e re e Norės nė kėtė vilė do tė jetė mė shumė pėr relaka pas angazhimeve qė ka ēifti nė sferėn e muzikės. Por, vlera prej 600 mijė eurosh nuk ėshtė i vetmi investim nė jetėn e Norės, pasi ajo paka disa muaj qė nga llogaria e saj bankare ka ndarė njė shumė prej 32 mijė eurosh pėr makinėn e saj luksoze tė markės BMW X3, makinė e cila drejtohet vetėm nga Nora.

Kur tė ndėrtohet vila e Norės nė Prishtinė, pėr nga shuma e harxhuar nė ndėrtim kjo mund tė krahasohet me rezidencat e ish-kryetarit Ibrahim Rugova. Kjo e fundit vlerėsohet me njė shumė prej mbi 1 milion eurosh, vila e Behgjet Pacollit gjithashtu kap shifrėn 1 milion euro, 4 shtėpitė e Sabri Fejzullahut nė vlerė prej 500 mijė eurosh, si dhe disa vila tė tjera tė politikanėve kosovarė.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi