Vdiq Vaclav Havel

Shko posht

Super Vdiq Vaclav Havel

Mesazh nga D3M1 prej Sun Dec 18, 2011 2:43 pm

Vdiq Vaclav Havel  F.1218125817839_m
Mediat eke raportojn se ka ndrruar jet n moshn 75-vjeare, ish-presidenti Vaclav Havel.Ish-presidenti ek, Havel, vite m par, qe operuar nga tumori n mushkri.

Ai pati probleme me shndetin edhe n fillim t ktij viti.

Laureati i mimit Nobel pr Paqe dhe heroi i Revolucionit t Kadifenjt, ka shrbyer si president nga viti 1989 deri m 2003.

Ai ka vdekur n gjum, pas nj smundjeje t gjat, ka thn zdhnsja e tij, Sabina Dancecova.

Disidenti ek, pr opinionin kosovar njihet si mbshtets i madh i
pavarsis dhe si nj nga figurat me renome botrore q bri thirrje t
ndalej dhuna e regjimit serb n Kosov n fund t viteve 90-t.

Pr kontributin e tij pr Kosovn, Havel sht nderuar me Medaljen e
Art pr Paqe, Demokraci dhe Humanizm - Dr. Ibrahim Rugova, q sht
ndar nga ish-presidenti, Fatmir Sejdiu.

S fundi, gjat nj takimi t mbajtur n muajin tetor me presidenten
Atifete Jahjaga n kuadr t konferencs Demokracia dhe Sundimi i
Ligjit, ish-presidenti pati shprehur mbshtetjen pr proceset
integruese t Kosovs.

_________________
Vdiq Vaclav Havel  D3m1
Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
D3M1
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 30
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
Vdiq Vaclav Havel  Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Vdiq Vaclav Havel  Right_bar_bleue

Registration date : 30/07/2009

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi