Pėdoruesit e iPhone4 tani mund ligjėrisht tė fitojnė Siri, por duhet tė dinė se si

Shko poshtė

Super Pėdoruesit e iPhone4 tani mund ligjėrisht tė fitojnė Siri, por duhet tė dinė se si

Mesazh nga D3M1 prej Sat Dec 24, 2011 6:03 pm


Apple ka lėshuar njė verzion tė ri tė iOS, 5.0.1, me tė cilėn
asistenti personal Siri nuk ėshtė mė eksluziv vetėm pėr iPhone 4S. Tani
Siri mund tė aktivizohet edhe nė iPhone 4, cicėroi MuscleNerd njė hakerė i njohur pėr paisjet me iOS.

Tek iOS 5.0.1 dosjet tė cilat mė parė ishin tė enkriptuara dhe tė
cilat shėrbenin pėr portin e Siri, tash mė janė tė hapura, qė do tė
thotė legalisht mund tė lexohet SIRI edhe nė iPhone4.

Megjithatė pėr aktivizimin e Siri keni nevoj pėr qasje deri tek
identifikatori unik i iPhone 4S dhe njohuri se si tė bėhet e gjith procedura.


Ajo ēfar ėshtė e rėndėsishme pėr kėtė, ndoshta lėshim nga Apple e
cila mesiguri do tė rregullohet, ėshtė se edhe njėher u dėshmua se Apple
shum lehtė mund tė lejojė tė pėrdoret Siri nė paisjet e vjetra me iOS.
Arsyeja pėr kėtė vendim nga Apple ėshtė e qartė. iPhone4S ka vetėm
harduer tė pėrmisuar nga paraardhėsit e tijė, qė nuk ėshtė ndonjė faktor
qė tė blehen aq shum nga pėrdoruesit. Por, me Siri, iPhone 4S bėhet
telefoni mė cool nė botė.

Nėse Apple vendos tė mundėsojė Siri-n edhe tek modelet mė tė vjetra,
atėherė mund tė pritet qė tė zbulohet ndonjė metod mė tė thjeshtė se si
tė bėhet aktivizimi i saj.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi