Rona Nishliu nė Eurovision

Shko poshtė

Super Rona Nishliu nė Eurovision

Mesazh nga Nora prej Thu Dec 29, 2011 11:05 pmPas njė performance jashtėzakonisht tė shkėlqyer, kėngėtarja Rona Nishliu ka rrėmbyer ēmimin e parė nė Festivalin e 50-tė tė Kėngės, duke siguruar kėshtu pjesėmarrjen nė kompeticionin e muzikės europiane Eurovision Song Contest.
Nė luftėn e drejtpėrdrejtė pėr ēmimin e parė mes Elton Dedės, Sajmir Brahos dhe pėrfaqėsueses sė vetme nga Kosova, Rona Nishliu, triumfuese doli kjo e fundit me kėngėn e saj “Suus”.

Kėnga “Suus” ėshtė pėlqyer jashtėzakonisht shumė nga publiku shqiptar dhe me votat e jurisė Rona Nishliu arriti ta marrė ēmimin triumfal qė ia mundėson asaj pjesėmarrjen nė kompeticionin mė tė madh tė muzikės europiane, Eurovision Song Contest, qė mbahet vitin e ardhshėm nė Baku tė Azerbaixhanit.

Ēmimet tjera tė ndara:

Interpretuesja mė e mirė: Rona Nishliu (Suus)
Teksti mė i mirė: Sokol Marsi (Kristal)
Melodia mė e mirė: Endi Sina (Mira vjet)
Ēmimi i kritikės: Frederik Ndoci
Ēmimi i orkestrimit: Klodian Ēafoku.


_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Rona Nishliu nė Eurovision

Mesazh nga Gonna prej Fri Dec 30, 2011 6:46 am

valla zonin e mir si pushk :D e meriton valla me shku n Euurovision se me qesi zoni lypin atje :P :)

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Rona Nishliu nė Eurovision

Mesazh nga Ditta prej Fri Dec 30, 2011 12:43 pm

`spom pelqejka :S.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Rona Nishliu nė Eurovision

Mesazh nga Zyma prej Fri Dec 30, 2011 4:35 pm

Sasht per eurovision bre kjo Balad

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 35
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Rona Nishliu nė Eurovision

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Fri Dec 30, 2011 4:38 pm

Kenga e mire, po Eurovisionii lyp tjera kenge. :S:S Fatkeqsisht skem shanc me nxon naj vend t`mire.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Rona Nishliu nė Eurovision

Mesazh nga Zyma prej Fri Dec 30, 2011 4:47 pm

Une jam skeptik valla qe kem me ba naj sen ne eurovision Ne Azerbazhan

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 35
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Rona Nishliu nė Eurovision

Mesazh nga Lim-On prej Fri Dec 30, 2011 8:13 pm

Marrre bre mu perfaqsu Shqiperia me kso kangesh,kur e dim fort mire qfar Muzike te mire shqipe kemi,Serbet,Greket,Ruset e te tjere gjithemon shkojne ne Eurovision me Muzika te dhe me ritme te kultures tyre ...

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Rona Nishliu nė Eurovision

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi