UFO-t janė nisur drejt Tokės, do shihen me teleskop

Shko poshtė

Super UFO-t janė nisur drejt Tokės, do shihen me teleskop

Mesazh nga D3M1 prej Wed Jan 25, 2012 11:48 am


UFO-t janė nisur drejt Tokės? Gazeta “Pravda” ka shokuar lexuesit me reportazhin e botuar sot nė faqet e saj.

Nė shkrimin e publikuar sot nė gazetėn “Pravda” tri disqe, mė i madhi
prej tyre mė gjerėsi 242 km i shoqėruar nga dy disqe mė tė vogla
fluturuese, janė identifikuar pas orbitės sė Plutonit, raporton Koha.

Mė e pabesueshme nga tė gjitha faktet e paraqitura ėshtė se disqet e
jashtėtokėsorėve, janė identifikuar nga NASA pėrmes programit HAARP,
program ky qė ėshtė marrė me studimin e fenomenit tė Aurorės nė Polin e
Veriut nė Alaskė.

Tri disqet fluturuese do tė vėrehen nga teleskopėt optike, kur ti afrohen planetit Mars, ndėrkohė qė sipas gazetės, NASA hesht!

Tė vetmit qė kanė ngritur zėrin janė shkencėtarėt kinezė, tė cilėt kanė
akuzuar homologėt amerikanė pėr mbulim dhe fshehje faktesh pėr sa i
pėrket ekzistencės sė jashtėtokėsorėve dhe vizitave tė tyre nė Tokė.

“Pravda” e mbėshtet reportazhin e saj nė programin jofitimprures, i
njohur ndėrkombėtarisht, Hulumtim mbi Ekzistencėn e Jetės
Jashtėtokėsore, SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence).

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi