SHBA, nj shqiptar akuzohet se ka prdhunuar nj qen

Shko posht

Super SHBA, nj shqiptar akuzohet se ka prdhunuar nj qen

Mesazh nga Usa prej Sun Feb 26, 2012 9:09 pmBanort e nj pallati t mbingarkuar n Rye Colony afr Nju Jorkut e kan akoma t pamundur ta besojn se nj bashkshort dhe baba shqiptar ka arritur t prdhunoj nj qen t racs Labrador Retriver t nj qiraxhiu, q ishte fqinj me shqiptarin.

Esht e pabesueshme, thot Kris Lumaj shqiptar edhe ai, q punon n ndrtim dhe q e njeh prdhunuesin prej vitesh. Kjo sht kafshri! Ai ka grua dhe dy fmij dhe nuk ka asnj precedent penal. Madje nuk njoh asnj njeri q mund t thot ndonj gj t keqe pr t. Kujtim Nicaj quhet shqiptari q ka ndrmarr kt akt t uditshm. Ai u ndalua n shkurt pr akuza t dhuns dhe sjellje t turpshme seksuale.

Nicaj, nj njeri miqsor dhe q punon shum nuk ka thn asgj publikisht. Nuk sht shfaqur as edhe nj sekond n bllokun ku banon q nga koha kur u arrestua dhe u lirua me kusht. Askush nuk iu prgjigj ziles s gazetarve n shtpin e tij, ndrkoh q i vetmi q mban kontakte me 41 vjearin dhe gruan e tij sht avokati. Rasti n fjal e ka shndrruar Nicaj n objekt talljeje dhe pr kt arsye ai ka humbur edhe punn. Kam qen n kontakt me familjen e tij prgjat gjith fundjavs, tha avokati Steven Davidson. Prpos faktit q sht br objekt talljeje ai shqetsohet ngaq nuk ka m mjete financiare pr t siguruar familjen e tij.Esht nj moment jashtzakonisht i vshtir pr ta. Nuk duan asgj m shum se e gjith kjo histori t marr fund.

Policia tha se kan nj video t t gjith incidentit q ndodhi n 8 shkurt, pasi Nicaj hyri me els n apartamentin e tij q ekish dhn me qera. Ngaq qiraxhiu kishte koh q dyshonte se dikush I hynte n shtpi, kishte vendosur t instalonte kamera t vogla. Avokati Davidson e mohon q klienti I tij prdhunoi qenin. Ai sqaroi se as klienti i vet dhe as ai, nuk e kishin par akoma videon q policia duhet akoma ta bj publike. Nicaj u lirua pasi pagoi nj garanci prej 100 mij dollarsh dhe pritet t dal para gjykatsve n 6 mars.

Marre nga The Journal News
Usa
Usa
i/e Perjashtuar
i/e  Perjashtuar

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 22
Aktiviteti :
SHBA, nj shqiptar akuzohet se ka prdhunuar nj qen Left_bar_bleue1 / 1001 / 100SHBA, nj shqiptar akuzohet se ka prdhunuar nj qen Right_bar_bleue

Registration date : 26/02/2012

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi