Turqi: Breshka me dy koka, dy zemrat dhe gjasht kmb

Shko posht

Super Turqi: Breshka me dy koka, dy zemrat dhe gjasht kmb

Mesazh nga D3M1 prej Wed Mar 07, 2012 6:59 pm


Edhe pse kafsht me dy koka nuk jan m nj gj e rrall, nj breshk me
dy koka e cila ka lindur n Turqi q aktualisht sht n Muzeun
Kombtar n Kiev t Ukrains, sht e pazakont. Breshka ka dy koka, dy
zemra, gjasht kmb dhe nj guac.
Rasti i ksaj breshke me dy koka sht unik, sepse sht hera e par q dy breshka duken t jen t lidhura me njra-tjetrn.
Nse flasim teknikisht, kjo nuk sht nj breshk me dy koka, por dy t
ndrlidhura, tha zoologu Yuri Yuravliov, pr Los Angeles Times.
Portali Wales raportoi Online se dy muajt e ardhshm, breshka do t jet
n dispozicion pr tu par nga gjith vizitort, por pastaj ajo do t
drgohet n laborator pr testim.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi