Zyrtare: DMX mė 10 prill nė Prishtinė

Shko poshtė

Super Zyrtare: DMX mė 10 prill nė Prishtinė

Mesazh nga D3M1 prej Mon Mar 26, 2012 8:51 pm


Pas shumė spekulimeve dhe zėrave pėr anulimin e turneut tė
reperit tė njohur amerikan, DMX, ėshtė konfirmuar edhe zyrtarisht se mė
10 prill ai do tė mbajė koncertin e planifikuar nė Prishtinė.
Kėshtu
ka konfirmuar pėr Telegrafin drejtori i NextLevel, Ardin Badivuku, i
cili thotė se tashmė kanė filluar pėrgatitjet pėr koncertin e madh qė do
tė mbahet nė sallėn “1 Tetori”.

“Pasi turneu u anulua nė janar nga kompania Heavy Rotation, e cila
dhe e ka paditur DMX, tani ai ka marrė pasaportėn dhe turneun do ta
mbajė ashtu siē ėshtė planifikuar, por me njė agjenci tjetėr. Kompania
StreetLife nga Gjermania mė ka dėrguar konfirmimin se mė 10 prill DMX do
tė mbajė koncertin nė Prishtinė dhe me kėtė rast ftojmė tė githė fansat
qė tė bėhen gati pėr njė ngjarje tė pa harruar. E dimė se ka pasur
shumė zėra dhe spekulime, por tani gjithēka dihet zyrtarisht”, ka
deklaruar Badivuku.

DMX konsiderohet si njė prej reperėve qė kanė lėnė gjurmė nė
historinė e repit amerikan, me hite si “Lord Give Me A Sign” dhe “Party
Up”. Biletat do tė dalin sė shpejti nė shitje, ndėrsa koncerti do tė
mbahet nė sallėn “1 Tetori” nė njė performancė tė shumėpritur qė do tė
zgjasė pėr mė shumė se 1 orė.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi