Microsoft blen patentat e AOL

Shko posht

Super Microsoft blen patentat e AOL

Mesazh nga D3M1 prej Mon Apr 09, 2012 9:00 pm


Gjiganti amerikan i teknologjis, Microsoft, ka br gati mbi 1 miliard dollar pr blerjen e patentave nga AOL.
Marrveshja me vler prej 1,056 miliard dollarve do t
nnshkruhet deri n fund t vitit 2012, ndrsa AOL do tia shkmbej m
shum se 300 patenta kompanis Microsoft, e cila do t jet n gjendje
t'i prdor ato n baz t nj licence jo-ekskluzive.

Patentat dhe aplikacionet pr patenta kan t bjn me reklamat,
prodhimin e prmbajtjes, menaxhimin e prmbajtjes, multimedian dhe
sigurin.
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi