Misteri i Qabesė shokues pėr NASA-n

Shko poshtė

Super Misteri i Qabesė shokues pėr NASA-n

Mesazh nga D3M1 prej Wed Apr 11, 2012 4:51 pm


Misteri i Qabesė shokues pėr NASA-n

Neil Armstrong ka dėshmuar se qyteti i Mekės ėshtė qendra e planetit Tokė. Ky fakt ėshtė shqyrtuar pėrmes njė studimi shkencor.
Kur Neil Armstrong pėr herė tė parė ka udhėtuar nė hapėsirė dhe ka marrė
fotografitė e planetit Tokė, ai tha: "Planeti Tokė ėshtė i varur nė njė
zonė shumė tė errėt, kush e varė atė?".
Pas hulumtimeve tė shumta, ėshtė vėrejt se rrezatimi pėrqendrohet nė
qytetin e Mekės, nė origjinėn e saktė tė Qabesė. Ēfarė ėshtė e ēuditshme
ėshtė se rrezatimi ėshtė i pafund, kjo ėshtė vėrtetuar kur ata kanė
marrė fotografitė e Marsit, dhe kanė vėrejtur se rrezatimi vazhdon
pėrtej marsit. Hulumtuesit myslimanė besojnė se ky rrezatim ka lidhje
dhe karakteristika nė mes tė Qabesė nė planetin Tokė dhe Shtėpisė sė
frekuentuar (Bait-ul Mamur) nė qiellin e shtatė.
Nė mes tė polit verior dhe atė jugor, atje ėshtė njė zonė e quajtur
"Zona Zero Magnetike“, kjo do tė thotė se nė qoftė se ne e tėrheqim njė
busull nė kėtė fushė, atėherė gjilpėra e busullės nuk do tė lėvizė fare
pėr shkak tė tėrheqjes tė madhe nga tė dy polet.
Pse nė qoftė se dikush jeton nė Mekė, ai do tė jetojė mė gjatė, dhe
ėshtė mė i shėndetshėm, kjo ėshtė pėr arsye se nuk ėshtė i ndikuar nga
forcat e shumta tė gravitetit.
Prandaj kur ne jemi rreth Qabesė, ėshtė sikur ne jemi ri-ngarkuar me njė
energji misterioze, kjo ėshtė njė fakt qė ėshtė vėrtetuar shkencėrisht.
Njė hulumtimi tjetėr ėshtė bėrė pėr Gurin e Zi nė Qabe. Guri i Zi ėshtė
guri mė i vjetėr nė botė dhe mund tė notoi mbi ujė. Nė njė muze nė
shtetin e Anglisė, janė tri copėza tė gurit tė zi tė Qabesė , muzeu
thotė se copėzat e gurėve nuk janė prej sistemit tonė diellor.
Thotė Muhamedi salAllahu alejhi ve selam:” Guri i zi ka zbritur nga
Xheneti, ishte mė i bardh se qumėshti, mirėpo e bėnė tė zi mėkatet e
njerėzve”.
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi