Anonymous rrzon faqen e zyrs britanike

Shko posht

Super Anonymous rrzon faqen e zyrs britanike

Mesazh nga D3M1 prej Wed Apr 11, 2012 5:06 pmGrupi i hakerve Anonymous kan pranuar q t shtuns q e kan rrzuar uebfaqen e zyrs britanike Home Office.
Para disa orve uebfaqja u rrzua pasi q grupi i hakerve kan thn n nj cicrim, TANGO POSHT http://www.homeoffice.gov.uk pr propozimet e juaja t ashpra t mbikqyrjes! Ju them q t na #PritniNeve!

Kjo faqe ishte e rrzuar deri para pak orve, ku
shkruante shrbim jo i gatshm q t kujton sulmet DoS t lshuara
kundr faqeve t tjera t ndryshme duke prfshir uebfaqen e CIA-s.

Si duket, grupi ishte duke iu referuar
legjislacionit t ri t propozuar nga koalicioni qeveritar i kryesuar
nga kryeministri Dejvid Kameron q donte t bnte zgjerimin e vzhgimit
n emr t siguris kombtare.

Ligjet e reja do tia mundsonin qeveris t
kryente disa procese t fshehta gjyqsore dhe tua mundsonte
autoriteteve q t prgjonin thirrjet telefonike, porosit tekstuale dhe
veprimtarin online, duke prfshir letrat elektronike t t gjith
popullsis.

Nj zdhns si zyrs britanike, q paraqet
departamentin e qeveris pr imigrim, kundrterrorizm, ligjin dhe
rregullat, tregoi pr Sky News n nj deklarat, Ne jemi t vetdijshm
pr disa raporte q uebfaqja e Home Office mund t jet subjekt i nj
proteste online.

Ne kemi vendosur gjith mbrojtjet e mundshme n
vend dhe do t jemi duke e vzhguar gjendjen nga shum afr, shtoi m
tej zdhnsi.

Ky rrzim paraqet nj nga sulmet e shumta t
profilit t lart t bra nga Anonymous, grup ky i cili m par, gjat
muajit shkurt, kishte marr prgjegjsin pr rrzim t faqes s CIA-s.
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi