Vetėm edhe dy vite mbėshtetje pėr XP dhe Office 2003

Shko poshtė

Super Vetėm edhe dy vite mbėshtetje pėr XP dhe Office 2003

Mesazh nga D3M1 prej Wed Apr 11, 2012 5:10 pmQė nga dita e djeshme, ju keni edhe dy
vite tė mbetura pėr tė marrė mbėshtetje pėr kompjuterėt qė e kanė
sistemin operativ Windows XP. E njėjta gjė vlen edhe pėr Microsoft
Office 2003. Mirė, kjo nuk paraqet saktėsisht kohėn kur duhet tė kthehet
kohėmatėsi me rėrė, por paraqet njė pėrvjetor qė shėnon shuarjen e njė
sistemi operativ qė, pėr vite e vite, ende nuk ėshtė shuar. Dhe kjo
nėnkupton qė shumė ndėrmarrje do tė duhet qė ta bėjnė njė pėrditėsim tė
sistemit tė tyre operativ.


Kėta janė konsumatorėt tė cilėt do tė preken nga
kjo lėvizje. Nėse ju e keni njė kompjuterit dhe ju e pėrdorni atė nė
bazė ditore, mundėsitė janė qė ju personalisht nuk e keni sistemin
operativ Windows XP. Janė njerėzit qė e kanė njė zyre pėrplot me
kompjuterė qė kanė qenė rezistues ndaj ndryshimit. Por ndryshimi mund tė
jetė i mirė dhe XP ėshtė duke u bėrė mjaft i vjetėruar. Kėto janė
argumente tė cilat janė ndėrtuar me vite, por Microsoft ende vazhdonte
ta mbėshteste sistemin e vet XP.

Por nuk do ta mbėshtesė edhe pėr njė kohė tė gjatė.
Ndėrmarrja ka marrė nė vendim qė zyrtarisht do ta ndalojė mbėshtetjen e
vet pėr platformėn XP, e po ashtu edhe atė Microsoft Office 2003, pas 8
prillit 2014. “Nėse ju ende nuk e keni bėrė, ne shpresojmė qė ju ta
merrni kėtė ndalim tė mbėshtetjes si njė mundėsi pėr t’i shpėrngulur
PC-tė tuaj nė Windows 7 dhe Office 2010 kėshtu qė biznesi dhe punėtorėt
tuaj janė mė produktivė dhe mė tė sigurt,” thuhej njė postim nė blogun
zyrtar tė ndėrmarrjes Microsoft tė postuar gjatė ditės sė djeshme.
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi