Google kthehet n vitet e 80ta

Shko posht

Super Google kthehet n vitet e 80ta

Mesazh nga D3M1 prej Sun Apr 15, 2012 9:46 pm


Fmijt e viteve t 90-ta dhe ata t dekadave t mvonshme mund
t mos din se si jan dukur kompjutert dhe sistemet operative t tyre,
gjat viteve 1980.
Mirpo, fal nj zhvillues me nj ndjenja t mdha t
nostalgjis, Google sot e ka zhvilluar Bulletin Board System (BBS), i
cili tani sht n dispozicion online.

Norbet Landsteiner ka krijuar Google BBS Terminal, n t cilin ju
mund t ktheheni disa vite prapa, prkatsisht n kohn e grafikave
ASCII dhe toneve t modemit.

Terminali i Google nuk sht vetm nj dizajn i cili ju kthen n
retrospektiv, por i njjti punon si motor standard krkimi, n t cilin
ju shkruani komandn e caktuar dhe shfletoni nj faqe t caktuar.
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi