Windows 8 tablet nga Intel

Shko posht

Super Windows 8 tablet nga Intel

Mesazh nga D3M1 prej Sun Apr 15, 2012 9:47 pm


N Pekin Intel publikoi specifikat e tabletit i cili kah fundi i vitit pritet t paraqitet dhe t punoj me Windows 8.N
kundrshtim me pritjet, Intel paraqiti specifika jashtzakonisht
interesante, t cilat kan t bjn me autonomin e mir, por edhe me
fuqin t ciln do t dij ta prdor Windowsi.

Pajisjet q do t paraqiten nga Intel jan konkurrent potencial i
iPad 3, por ndoshta do t jen edhe m t mira. Konekcioni 3G/4G do t
mundsoj qasje t papenguar n rrjet n lvizje krahas qasjes klasike
pa tela, NFC-s dhe WiFi Direct. ipi dybrthamsh mobil do t jap
mjaft fuqi pr t gjithat, e bhet fjal pr Atom Z2760, t
ashtuquajturin Clover Trail t punuar n 32 nanometra, t cilin Intel e
paraqiti n CES. Mnyrat e puns burst dhe HT jan mjaft fleksibil pr
t gjitha detyrat, njkohsisht duke kursyer energjin kshtu q
pajisjet pritet t kan mbi 9 or autonomi. M i holl se 9 mm dhe m i
leht se 700 gram do t ket mundsin t qndroj edhe deri n 30 dit
n pritje n versionin prej 10 ose 11 insh me tastier.

Edhe me mim m t lart, tablett e Intel pritet t jen konkurrent
serioz pr pajisjet e bazuara n ARM, t cilat deri tani m s shumti
theksonin kohn e autonomis, por edhe q kishin ofert t kufizuar pr
shfrytzuesit afarist. Paraqitja e tabletve me Windows 8 pritet t
ndodh mu n kohn e paraqitjes s vet sistemit operativ.
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi