Shikoni gjoksin e femrave pr t jetuar m gjat

Shko posht

Super Shikoni gjoksin e femrave pr t jetuar m gjat

Mesazh nga D3M1 prej Tue Apr 17, 2012 6:44 pm

Shkenctart gjerman pohojn se shprehia e meshkujve pr t shikuar
drejt gjoksit t femrave zgjat jetn e tyre dhe i sjell dobi shndetit
t tyre, dhe pr kt arsye ata iu rekomandojn meshkujve (sidomos atyre
mbi 40 vje) q s paku dhjet minuta brenda dite t shikojn drejt
gjoksit t femrave.

Autort e studimit thon se ngulitja e syve te gjinjt e femrs sht
nj shprehi e shndetshme e meshkujve dhe ka efekt t njjt n
jetgjatsi sikurse ushtrimet intensive, dhe mund t zgjat jetn deri
n pes vjet m shum.

Vetm dhjet minuta shikim n gjinjt e nj femre joshse, ka efekt
t njjt sikurse 30 minuta ushtrime aerobike, thot gerantologia Karen
Weatherby, drejtuese e studimit

T dhnat jan bazuar n hulumtimin q ka zgjatur pes vite, ndrsa
sht realizuar te 200 participant n tri spitale gjermane- me rast
nga gjysma sht krkuar t shikojn drejt gjinjve t femrave, ndrsa
gjysms tjetr i sht ndaluar ky aktivitet i mbl.
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi