Tri versionet e Windows 8

Shko posht

Super Tri versionet e Windows 8

Mesazh nga D3M1 prej Wed Apr 18, 2012 10:14 pm


Microsoft n blogun zyrtar publikoi detajet rreth versioneve t
Windows 8. N kundrshtim me informatat e mhershme q kishin rrjedhur
n t cilat prmendeshin m shum versione, Tetshja do t jet n
dispozicion n krejtsisht tri versione.
Dy versione do ti
dedikohen kompjuterve t bazuar n arkitekturn x86, ndrsa bhet fjal
pr nj Windows 8 t zakonshm, dhe versionin Windows 8 Pro. Versioni
Pro n krahasim me at standard do t sjell funksionet q i dedikohen
shfrytzuesve t avancuar dhe atyre afarist si jan enkriptimi
BitLocker, prkrahja pr virtualizim, domenet, group policy dhe remote
desktop (host). Windows Media Center do t jet n dispozicion si
prditsim i versionit Pro.

Kompjutert e bazuar n ARM do t ken nj version t veant. Emri i
ktij versioni do t jet Windows RT, ndrsa edhe pse aplikacionet
klasike x86 nuk do t mund t ekzekutohen n t, Windows RT do t ket
pjesn m t madhe t funksioneve t Windowsit t vrtet dhe do t
shitet me Office 15. Si dihet nga m hert, Windows pr ARM nuk do t
mund t blihet n treg, por do t shitet kryesisht me kompjutert e
rinj.
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi