Google: Eric Schmidt u shprblye me 101 milion vitin e kaluar

Shko posht

Super Google: Eric Schmidt u shprblye me 101 milion vitin e kaluar

Mesazh nga D3M1 prej Sun Apr 22, 2012 9:37 pm


Kryetari i Bordit n Google Inc, Eric Schmidt, vitin e kaluar i
ka kushtuar kompanis amerikane t internetit jo m pak se 101 milion
dollar, duke prfshir edhe mimet e aksioneve dhe opsionet e korrura
gjat nj periudhe katr-vjeare, pasi ai i dha kontrollin e kompanis
bashk-themeluesit t Google, Larry Page.
Schmidt, i cili sht paguar 313.219 dollar n vitin 2010,
ka marr 55.6 milion dollar nga mimet e aksioneve dhe 38.1 milion t
tjera nga opsionet, thuhet n njoftimin e djeshm t Google.

Pjesa e mbetur prej 7.2 milion dollarve erdhi nga paga e tij e
vlefshme 937.5 mij dollarve, ndrsa n kt shum Schmidt ka t
prfshira edhe kompensimet.

56 vjeari Schmidt, i cili u emrua CEO i Google (drejtor ekzekutiv)
n vitin 2001, dha dorheqjen e tij nj vit m par, pr ta pritur
rikthimin e Page n krye t motorit t madh n bot t krkimit n
internet.
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi