Browseri Opera 12, m i shpejt, m i menur, dhe me dizenjim m t sofistikuar

Shko posht

Super Browseri Opera 12, m i shpejt, m i menur, dhe me dizenjim m t sofistikuar

Mesazh nga D3M1 prej Wed May 02, 2012 10:42 amBrowseri i lshuar nga Opera Software,
Opera 12, i cili ndodhet akoma n fazn Beta (Testim), nuk sht si
asnj Opera q keni par m par. Kjo pr arsye se Opera 12, ose "Wahoo"
si ka emrin e koduar, prmban tema n rast se ju doni t ndryshoni
ndrfaqen e ndrtuar vet nga Opera.

Nga personazhe t animuar, deri n mace me syze, ju mund t zgjidhni k t doni, ose mund ta ndrtoni edhe vet.

N ndrtimin e brendshm, opera mori ide nga Google
Chrome, ndrsa plug in-et jan krijuar nga e para, dhe jan n sektor
mnjan. Kjo do t thot, se nse nj plug in prishet ose dshton, kjo
nuk do ndikoj fare me punn tuaj.

Opera e re sht gjithashtu m e "menur" dhe m e
shpejt n hapjen e dritareve t reja. Ndoshta nj nga ndryshimet m t
rndsishme dhe m interesante sht aplikacioni getUserMedia, i cili
lejon programet e ndryshme t internetit t ken qasje ne kamern tende
dhe n pajisje te tjera periferike q prmban kompjuteri yt.

"Woo-Hoo! Pas muajsh pune t lodhshme, jemi drejt
finishit t lshimit t Opera 12", tha Hakoom Wium Lie, drejtori i
prgjithshm i Opera Software. "Ka aq shum gjra t reja pr t
provuar. Opera e re ka potencialin t ndryshoje mnyrn sesi
uebshfletuesit shohin dhe shfrytzojn internetin. Jemi shum t
emocionuar ta ndajm me botn dhe t tregojm se far njerzit jan t
aft krijojn.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi