Google mund ta blejė Twitterin

Shko poshtė

Super Google mund ta blejė Twitterin

Mesazh nga D3M1 prej Wed May 02, 2012 10:44 amNdėrtuesi i Mac ėshtė nė listėn e
ndėrmarrjeve tė cilat mund/duhet ta blejnė rrjetin shoqėror Twitter. Por
Google mund tė quhet si kandidat.

Kurdo qė ndodh ndonjė blerje e madhe, bota
mundohet qė ta marrė vesh se cilat ndėrmarrje do tė blihen nė vazhdim,
sa janė shitur dhe kush janė blerėsit. Nėse njė ndėrmarrje si Instagram
mund tė fitojė 1 miliard dollarė vetėm pėr 30 milionė pėrdorues,
natyrisht Twitter- njė rrjet qė rritet dita-ditės dhe qė tashmė ka disa
qindra milionė pėrdorues - do tė mund tė fitonte disa herė mė tepėr se
sa ajo sasi e tė hollave.

Eric Jackson nga Ironfire Capital mendon qė Apple
ėshtė ndėrmarrja qė ėshtė me mundėsitė mė tė mėdha pėr ta blerė rrjetin
Twitter. Ai i ka bėrė disa pika domethėnėse, duke treguar qė Apple mund
tė ketė humbur njė aplikacion tė rėndėsishėm kur Facebook e bleu
aplikacionin Instagram.

Kjo pra ėshtė mjaft e vėrtetė. Nėse ekzekutivėt e
Apple ishin duke e marrė parasysh kėtė humbje, atėherė Twitter do tė
shihej si njė pėrfitim natyral pėr ndėrtuesin e iPhone. Por derisa Apple
mund tė jetė nėn udhėheqėsinė e re, ajo kurrė nuk ka qenė njė
ndėrmarrje qė ėshtė brengosur rreth kėtyre hamendėsimeve pėr gjėrat e
mėdha.

Apple parapėlqen tė fitojė ndėrmarrjet e vogla, mė
pak tė njohura, ashtu si ta zėmė skuadra pas Final Cut. Kur ishte hera e
fundit qė Apple shpenzoi 10 miliardė dollarė nė njė blerje? Kur ishte
hera e fundit qė Apple shpenzoi 5 miliardė dollarė nė ndonjė gjė?
Shpenzimi nuk ėshtė rruga sipas sė cilės Apple pėrqendrohet edhe aq
pėrderisa tė mos jetė e sigurt qė ta blejė atė ndėrmarrje.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi