Kina me mbi 1 miliardė pėrdorues tė telefonave mobil

Shko poshtė

Super Kina me mbi 1 miliardė pėrdorues tė telefonave mobil

Mesazh nga D3M1 prej Wed May 02, 2012 10:53 am


Qytetarėt kinez gjithnjė e mė tepėr janė duke u mbėshtetur nė
telefonat mobil si mėnyrė parėsore komunikimi, sipas tė dhėnave qė tė
Premten i publikoi Ministria pėr Industri dhe Teknologji Informative.

“ Numri i pėrdoruesve tė telefonave mobil nė Kinė ėshtė ngritur pėr
32.57 milion duke arritur nė 1.02 miliardė pėr tremujorin e parė tė
kėtij viti, thekson ministria.

Nga pėrdoruesit e telefonave mobil, numri i para paguesve pėr
shėrbimet e gjeneratės sė tretė ėshtė rritur pėr 23.64 milion duke
arritur kėshtu nė 152.06 milion, gjatė kėsaj periudhe.

Nė ndėrkohė, numri i para paguesve pėr linjat fikse, ka rėnė pėr 1.08 milion gjatė tre muajve tė parė.”

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi