Zuckerberg fiton 846 milionė dollarė?

Shko poshtė

Super Zuckerberg fiton 846 milionė dollarė?

Mesazh nga D3M1 prej Fri May 04, 2012 10:30 am


Themeluesi dhe drejtori ekzekutiv i Facebook, Mark Zuckerberg
ėshtė i vendosur tė fitojė tė paktėn 846 milionė dollarė, kur kompania e
tij tė regjistrohet edhe zyrtarisht nė bursė.
Pėrmes njė njoftimi tė lėshuar tė enjten, Facebook deklaroi
se do tė shesė 337.4 milionė aksione me ēmime qė sillen prej 28 deri nė
nė 35 dollarė pėr aksion nė ofertėn e saj fillestare publike.

Sipas letrave zyrtare tė kompanisė tė dorėzuara nė SEC, Zuckerberg do
tė shesė rreth 30.2 milionė aksione, tė cilat ai i ka nė posedim.

Me ēmimin mė tė lirė, ai do tė fitonte 846 milionė dollarė , ndėrsa
me ēmimin mė tė lartė ai do tė grumbullonte 1.05 miliardė dollarė, dhe
kjo me siguri se do ta bėjė atė njėrin ndėr njerėzit mė tė pasur pėr
moshėn e tij.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi