Samsung prezanton Galaxy SIII (Foto)

Shko posht

Super Samsung prezanton Galaxy SIII (Foto)

Mesazh nga D3M1 prej Fri May 04, 2012 11:31 am


Samsung Electronics Co. sot ka prezantuar modelin e saj t ri t
telefonit, Galaxy SIII, i cili sht m i shpejt dhe me ekran m t
madh sesa rivali i saj m i madh, iPhone.
Galaxy S III sht zbuluar n nj ngjarje ekskluzive t
kompanis n Londr, ndrsa risit kryesore t ktij modeli, prve
shpejtsis s procesorit dhe madhsis s ekranit, jan edhe njohja e
fytyrs s pronarit t telefonit, fotografit e shumfishta brenda nj
shkrepje, shikimi i videove n telefon ndrsa shkruani SMS porosi, dhe
m shum se kaq.Samsung po shpreson q me telefonin e saj m t ri, ti mbaj rivalt
e saj larg nga pjesa e vet e tregut, si dhe t konkurroj edhe m
ashpr me Apple iPhone.

Pr m shum, Samsung Galaxy SIII ka nj prgjigje edhe pr iPhone
Siri, pasi q nj funksion t ngjashm e ofron edhe ky model.N ann tjetr, Galaxy SIII ka edhe sensorin e syrit i cili ia pamundson ekranit q t zbeh ndriimin.

Galaxy SIII fillimisht do t lansohet n Evrop, n fund
t muajit maj, ndrsa paraqitja e ktij telefoni n SHBA pritet t
ndodh gjat muajit dhjetor.

Galaxy SIII do t vij n dy ngjyra, t bardh dhe t
kaltr, ndrsa ekrani i saj me 4.8 in n teknologjin AMOLED Plus vjen
me 1280 x 720 piksel.

Mbshtjellsi i telefonit sht i br nga plastika e
polikarbonit, n madhsi prej 136.6mm x 70.6mm x 8.6mm dhe peshon 133
gram.

Kamera e pasme e telefonit sht me 8 mega-piksel, ndrsa ajo e prparme me 1.9 mega-piksel.

Kapaciteti i memories vjen me 16 GB dhe 32 GB fillimisht,
pr tu pasuar m pas edhe me 64 GB, pas vendosjes s mikro kartels SD.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi