Adele mposht Michael Jackson

Shko posht

Super Adele mposht Michael Jackson

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Fri May 04, 2012 10:56 pmAlbumi i dyt i Adele, 21 ka mposhtur albumin e Michael Jackson, Thriller duke u renditur n vendin e pest t albumeve m t shitura n histori t muziks mbritanike.
23 vjearja arriti shifrn e 4,274,300 albumeve t shitura, q sht 500 m shum se sa albumi i gjasht i Michael Jackson.

Adele ka ende pun pr tu br artistja m e shitur, pasi prpara saj n vendin e katrt gjendet Oasis me Whats the Story Morning Glory?, Abba n vendin e tret me Gold, The Beatles n vendin e dyt me Sgt Peppers Loney Hearts Club Band, kurse n vendin e par t pa diskutueshm pr albumet m t shitura n histori t muziks britanike sht grupi Queen me Greatest Hits q ka 5.83 milion kopje t shitura.

Sidoqoft, Adele po shet nga 20 mij kopje n dit n Britani dhe gjithka sht e mundur, ajo mund t gjendet shpejt n vendin e par.

Kngtarja ende ka pun pr t br pr t mposhtur mbretin e pop muziks n nivel botror, pasi albumi Thriller ka arritur t shitet n hi m pak se 100 milion kopje.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi