Ekskluzive: Top bashkėpunimet e kėsaj vere

Shko poshtė

Super Ekskluzive: Top bashkėpunimet e kėsaj vere

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Sat May 05, 2012 1:46 pmĖshtė vėrtet pėr t’u ēuditur se si e ka kapluar heshtja industrinė e muzikės kosovare. Meriton tė quhet industri, pasi jemi mėsuar tė shohim ēdo ditė projekte dhe bashkėpunime nga mė tė zjarrtat, e hite prej mė tė mirave.

Pas njė fundjave tė kaluar, kur shpėrthyen reperėt e tė gjithė studiove rivale nė shenjė tė rrahjes sė famshme tė Noizyt dhe Babastars, qė nuk ka si tė mos pėrmendet nė njė ekskluzive tė tillė, janė emra tjerė tė cilėt kanė heshtur nė ndėrkohė dhe po pėrgatiten pėr ‘shpėrthimet’ e tyre.

1. Arta Bajrami feat. Capital T

Pas lansimit tė albumit kohė mė parė dhe hiteve tė suksesshme siē ishte “Pa Fat”, Arta Bajrami do t’u kthehet bashkėpunimeve. Ajo ka punuar me reperin Capital T nė njė kėngė e re, e cila sipas burimeve tona do tė jetė nė albumin e ri tė reperit tė ‘labelit’ 2HighRecords. Ky do tė jetė bashkėpunim mjaft interesant, pasi dihet se tė dy emrat e lartpėrmendur njihen pėr kėngėt e tyre me tematikė qėndrore dashurinė.

2. TDS feat. Nora Istrefi

Pa dyshim tejet tė suksesshėm me “Ka Je”, reperėt nga Prishtina duan qė tė gjejnė pėrsėri se ku ėshtė Nora, pėr tė ripėrsėritur suksesin e madh. Nora, e cila ka bėrė ‘boom’ me njė imazh tė ri nė videoklipin “Ski me Ik”, mund ta shfrytėzojė bashkėpunimin e ri me TDS pėr tė lėnė gjurmė nė verėn qė po vjen, e cila s’ka si tė mos jetė njė prej verave mė tė nxehta nė aspektin muzikor.

3. Dafina Rexhepi feat. Don Arbas

Pasi i dhembi koka nga suksesi i kėngės “Party and Bullshit”, kėto ‘kokėdhimbje’ pėr kėngėtaren Dafina Rexhepi pritet tė vazhdojnė. Kjo pasi reperi Don Arbas do tė rikthehet fuqishėm me njė super kėngė nė bashkėpunim me bukuroshen, e cila pa dyshim se do tė synojė pushtimin e diskotekave kosovare.

4. Ledri feat. Dafina Zeqiri

Pasi ia bėri me dije atė qė ndjen nė kėngėn “Pom Pėlqen”, Ledri Vula dhe e fejuara e tij Dafina Zeqiri, qė tė dy kėta yje tė BabaStars, do tė vijnė me njė bashėkpunim tė ri qė do tė jetė nė kuadėr tė albumit tė ri tė kėngėtares super seksi. Pėr sukseset e kėngės sė re nuk ia vlen tė flitet, pasi ai ėshtė i pa mohueshėm, por mbetet tė shihet nėse Ledri do tė mbajė imazhin e tij prej njė gjentėlmeni, apo do tė vazhdojė rrugėn e marrė javė me parė – atė prej njė gangsteri.

Kėto janė vetėm disa prej bashkėpunimeve tė pa publikuara pėr tė cilat Telegrafi posedon informata tė sigurta se do tė lansohen, ndėrsa kjo nuk ėshtė e tėra nga ana jonė, pasi nė ditėt nė vijim do tė publikojmė edhe bashkėpunimet dhe atė qė mund tė presim nga reperėt mė nė zė dhe kėngėtarėt e zhanreve tjera.


_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi